Viena iš gražiausių ir didžiausių duotų dovanų žmogui – tai galimybė JAUSTI. Mes esame emocionalios būtybės, o Moters psichika yra ypatingai jautri jos sudedamoji dalis.
Mes turime įsisąmoninti, kad emocijos yra mūsų dalis. Kiekviena emocija turi savo vietą mumyse ir paskirtį. Dažniausiai mes norime jausti tik pozityvias, įkvepiančias ir aukštos vibracijos emocijas (džiaugsmas, įkvėpimas, meilė ir pan.). Tačiau labai yra vengiama jausti nemalonias ir taip vadinamas negatyvias emocijas (liūdesys, baimė, nerimas ir pan.).
Noriu paminėti, jog iš tiesų nėra tokio dalyko kaip geros ir blogos emocijos. Jos nėra viena už kitą nei geresnės, nei blogesnės. Kai žmogus pradeda skirstyti šias emocijas, jis pradeda vienų vengti ir kitų nuolat siekti. Taip atsiranda vadinamas – emocijų užspaudimas.
Emocijų užspaudimas vyksta tuomet, kai mes šias emocijas išstumiame iš savo proto. Tai daroma įvairiais būdais:
- Nuolatinis blaškymasis ir išorinių distrakcijų ieškojimas
- Atbukinimas per alkoholį ar kitas toksiškas medžiagas
- Valgymo sutrikimai (persivalgymas ar dingęs apetitas)
Taip pat emocijas galima nukreipti į išorinę veiklą (sportas, vaikščiojimas, meditacija, bėgimas ir pan.), tačiau jeigu tai darome nuolat, kai tik pajaučiame nemalonias emocijas kūne, tokiu būdu mes neleidžiame sau pilnau jausti, kas iš tikrųjų vyksta viduje. Pripažinti tai. Ir kai mes prie to sąmoningai nesugrįštame, jos yra nuslopinamos.
Būtent tuomet įvyksta Emocijų užspaudimas. Tos nemalonios ir negatyvios emocijos yra tos, kurios neįsisavinamos ir yra nustumiamos į pasąmonę. Dažnai tai siejama su vaikystėje turėtomis patirtimis, kai vaikas neturėjo galimybės sąmoningai išjausti šių emocijų. Arba, kai jam nebuvo galimybės išreikšti jų, nes buvo sakoma, jog taip nėra teisinga. Dažniausiai bandoma „nutildyti“, nes jos yra nepatogios ir intensyvios. Jei nėra išvystytas jausmininis kūnas, net kai žmogus suauga jame jos kaupiasi nesąmoningai. Ir tokiu būdu atsiranda su laiku chroniškas emocijų užspaudimas.
Labai svarbu atminti, jog užspaustos emocijos niekur nedingsta, jos giliai nusėda į pasąmonę ir daro įtaką mūsų jausminei prigimčiai. Nerviniai sistemai. Gyvenimo ir santykių kokybei. Moters dvasiniam augimui.
Yra be galo daug priežasčių, dėl ko mes norime slopinti ir galiausiai užspausti savo emocijas.
Tačiau šiame įraše su jumis noriu pasidalinti, mano suvokimu 3 pagrindinės ir šakninėmis priežastimis, kodėl tai darome.
1.NORAS BŪTI KITŲ PRIIMTAI
Tai viena iš pagridninių priežasčių, dėl kurių mes vengiame jausti tai, ką iš tiesų jaučiame per savo kūną. Mes vengiame jausti, nes bijome būti atstumtos savo artimųjų ar visuomenės.
Mes nebeleidžiame sau jausti tokių emocijų kaip pyktis ar nusivylimas, nes iš pasąmonės iškyla tarsi pavojus, kad už tokias emocijas būsiu mažiau vertinga, atstumta ir tai sukelia didžiulę baimę. Ir vietoj to, kad skirti tiesiog laiko pabūti su savimi, išmokti kaip tas emocijas išbūti ir tik tada transformuoti, didžioji dalis moterų pradeda geriau prisitaikyti prie kitų, leisti būti išnaudojimai dėl savo silpnybių.
Vengia išsakyti tai ką iš tiesų jaučia, nes tai gali reikšti atstūmimą ir nesaugumą. Tačiau tokiu būdu mes nieko nepasiekiame, tik dar labiau grimstame žemyn ir atiduodame galią į kitų žmonių rankas. Atiduodame savo energijos resursą, vietoj to, kad jį galiausiai susigrąžinti sau. O jis įvyksta tik tuomet, kai priimate šias vengiamas jausti emocijas ir pažiūrite tiesiai joms „į akis“.
2. VENGIAME JAUSTI SKAUSMĄ
Mano giliu suvokimu, prieš tai, kad iš tiesų galėtume jausti didžiulį malonumą, yra vertinga išjausti ir savyje užslopintą skausmą. Jokiu būdu nesakau, kad mums reikėtų nuolat siekti skausmingų patirčių, kad pasiektume malonumą.
Tačiau regiu savyje ir daugelyje moterų, jog baimė susitikti su savo vidiniu užspaustu skausmu veda į šių emocijų neįsisąvinimą ir galiausiai nervinį išsekimą ar kitus psichinius sutrikimus. Dažnai Moteris pasimeta tarp to ką jaučia ir tarp to, kas vyksta jos gyvenime. Įsisuka tarsi į savo minčių chaosą, taip provokuodama, kad aplinka jai tą patvirtintų (nesibaigiantys darbai, kokybiško laiko sau neradimas, nuolatinis rūpinimasis kitais net tada, kai to iš tiesų nereikia).
Neįsisąmonintos ir nepriimtos skausmingos patirtys, dažniausiai tai pasireiškia per reprodukcinės sistemos sutrikimus (juos galima transformuoti per giluminės gimdos sąmonės sluoksnius, jeigu norite tai padaryti savarankiškai, be galo kviečiu pasinaudoti galimybe tai įsigyti GIMDOS PAŽADINIMO KURSĄ) arba tai įvairios mentalinės problemos (galvos skausmai be priežasties, depresija, pyktis, chroniškas nerimas ir panašiai).
3. BŪTI NEPRODUKTYVIAI=BŪTI NEREIKALINGAI
Ir trečioji pagrindinė priežastis – tai baimė būti neproduktyviai. Kiek daug Moterų jaučia kaltę ar nerimą, kai nori tiesiog nedaryti nieko. Kai aš kalbu apie “nieko nedarymą”, tai ne sėdėjimą prie tv ar su drauge prie kavos puodelio.
Čia noriu pasakyti, kad absoliučiai atsitraukimą į savo vidų (jei nėra galimybių ir įpročio kiekvieną dieną, tai labai rekomenduoju skirti bent kelias dienas savo moters ciklos laikotarpiu) ir tuo metu pamirštant visus rūpesčius, įsipareigojimus. Tai ne prabanga – TAI BŪTINYBĖ.
Būtent tas atsitraukimas, gali jums iškelti visa, ką taip ilgai laikėte savyje užspausta. Labai dažnai tai sukelia baimę būti neproduktyviai, kas iš esmės yra baimė būti nereikalingai. Būtent ta nepamatyta emocija ir jos suvokimas, neleidžia Moteriai nurimti savo viduje ir pasitikėti savo vidiniais procesais. Savo atsinaujinimu ir suvokimu, kad jos produktyvumas ar neproduktyvumas neturi nieko bendro su tuo, kas ji iš tiesų yra.
Nuolatinis noras būti produktyvi – tai nuolatinis siekimas būti aktyviai, jei ne išorėje, tai savo mintyse.
Emocijų užspaudimas – tai labai giluminis ir apsaugantis mus veikimo mechanizmas. Tikriausiai tam tikrai gyvenimo periodais, mes ir negalėjome jaustis kitaip. Dažnai jis yra siejamas su išgyvenimo mechanizmus, kuris tiesiog neleidžia judėti pirmyn. Todėl prašau būk sau atlaidi, būk sau mylima, švelni ir atjauti tuomet, kai pereini šiuos procesus. Atraski tą vidinį drąsos resursą su tuo susitikti, o jei reikalinga pagalba, visuomet kreipkis ir profesionalios pagalbos.
Noriu, kad žinotum – TU ESI JAUČIANTI ir gyva būtybė. Neprivalai daugiau užspausti savo TIKROSIOS PRIGIMTIES tik tam, kad pritaptum ar būtum priima tuo, kas iš tiesų neesi. Paradoksas yra tai, kad žmonės pradeda vis labiau Tave gerbti ir vertinti tuomet, kai TU pradedi Gerbti ir Vertinti SAVE.
Jeigu jauti, kad jau laikas išeiti iš šio užburto rato ir sąmoningai transformuoti tiek emocijas, tiek į savo Gyvenimą pagaliau įsileisti daugiau Tėkmės ir Laisvės per Moteriškos energijos palaikymą ir vedimą, kviečiu Tave į asmeniškai pritaikytą 3 mėnesių mentorystę “MAGNETIŠKOS MOTERS PRIGIMTIS”
Su Meile,
Vika